Undervisere

Liste over musikskolens lærere. Du er velkommen til at sende en mail til den enkelte lærer, hvis du har fagspecifikke spørgsmål.

Andreas Skamby Madsen

Andreas Skamby Madsen
Andreas underviser i:
Trommer
Email: Andreas.Skamby.Madsen@randers.dk

Anette Buonaventzen

Anette underviser i:
Rytmisk Sang
Email: Anette.Buonaventsen.Trautner@randers.dk

Asger Theilgaard

Asger Theilgaard
Asger underviser i:
Akustisk Guitar
Banjo
Elguitar
Rytmisk Bandsammenspil
Sangskrivning
Ukulele
Email: Asger.Theilgaard@randers.dk

Benedikte Havgaard Ede

Benedikte H. Ede
Benedikte underviser i:
Blokfløjte
Blokfløjtesammenspil
Talentlinjen
Talentspirerne
Teori og Hørelære
Email: Benedikte.Havgaard.Ede@randers.dk

Birgitte Baur

Birgitte underviser i:
Klaver
Klassisk Klaver
Email: Birgitte.Baur@randers.dk

Birgitte Debel Krag

Birgitte Krag
Birgitte underviser i:
Børnerytmik
Rytmik i daginstitutioner
Babysalmesang i kirker
Email: Birgitte.Debel.Krag@randers.dk

Birrit S. Andersen

Birrit S. Andersen
Birrit underviser i:
Akustisk Guitar
Blokfløjte
Keyboard
Klaver
Rytmisk Klaver
Musikværksted Blicherskolen, Bjerregrav Skole og Hobrovejens Skole
Ukulele
Email: Birrit.Yvonne.Schmidt.Andersen@randers.dk

Bjarne Stange Nielsen

Bjerne underviser i:
Strygerorkesteret
Violin
Email: stangenielsen@gmail.com

Boyana Bjørn

Boyana Bjørn
Boyana underviser i:
Klaver
Klassisk Klaver
Rytmisk Klaver
Klassisk Sang
Rytmisk Sang
Stemmetræning
Email: Boyana.Chterionova.Bjorn@randers.dk

Clara Richter-Bæk

Clara underviser i:
Violin
Email: richter.baek@gmail.com

Frederik Hagner

Frederik Hagner
Frederik underviser i:
Elbas
Rytmisk Bandsammenspil
Email: Frederik.Nyboe.Hagner@randers.dk

Heidi Jensen

Heidi Jensen
Heidi underviser i:
Keyboard
Klaver
Klassisk Klaver
Rytmisk Klaver
Klaverbobler
Musikværksted Hornbæk Skole
Rytmisk Bandsammenspil
Email: Heidi.M.V.Patchev.Jensen@randers.dk

Jamile Jamal Alfer-Henriksen

Jamile underviser i:
Musikværksted Langå Skole og Munkholmskolen
Email: Jamile.Jamal.Alfer-Henriksen1@randers.dk

Jan Naaijen

Jan Naaijen
Jan underviser i:
Akustisk Guitar
Elguitar
Keyboard
Klaver
Rytmisk Klaver
Trommer
Email: Jan.Willem.Naaijen@randers.dk

Janne Fredens

Janne underviser i:
Cello
Email: jfredens@gmail.com

Jette Kristensen

Jette underviser i:
Obo
Email: Jetteobo@gmail.com

Jesper Andersen

Jesper Andersen
Jesper underviser i:
Trompet
Trompetbobler
Messingsammenspil
Email: Jesper.Andersen1@randers.dk

Jette Skovsted Yde

Jette Skovsted Yde
Jette underviser i:
Klaver
Klassisk Klaver
Rytmisk Klaver
Email: Jette.Skovsted.Yde@randers.dk

Jørn Danielsen

Jørn Danielsen
Jørn underviser i:
Akustisk Guitar
Elguitar
Elbas
Rytmisk Bandsammenspil
Email: Jorn.Christian.Danielsen@randers.dk

Kari Steen

Kari Steen
Kari underviser i:
Rytmisk Sang
Klaver
Rytmisk Klaver
Klaverbobler
Email: Kari.Steen@randers.dk

Knud-Erik Jensen

Knud Erik Jensen
Knud-Erik underviser i:
Akustisk Guitar
Elguitar
Guitalele
Ukulele
Elbas
Trommer
Lydstudieteknik
Rytmisk Bandsammenspil
Email: Knud.Erik.Jensen1@randers.dk

Lene Johnsen Søndergaard-Jensen

Lene Johnsen Søndergaard-Jensen
Lene underviser i:
Klaver
Rytmisk Klaver
Klaverbobler
Growing Gospelkor
Gleekoret
Pixie Notes koret
Musikværksted Vestervangsskolen
Rytmisk Sang
Sangskrivning Vestervangsskolen
Email: Lene.Johnsen.Sondergaard-Jensen@randers.dk

Louise Negro

Louise underviser i:
Akustisk Guitar
Guitarsammenspil
Email: Crocefissa.Louise.Negro1@randers.dk

Marco Dania

Marco underviser i:
Saxofon
Saxofonsammenspil
Email: Marco.Dania@randers.dk

Marianne Leth

Marianne underviser i:
Tværfløjte
Email: marianne@marianneleth.dk

Marina Dalgaard

Marina Dalgaard
Marina underviser i
Klaver
Klassisk Klaver
Rytmisk Klaver
Email: Marina.Dalgaard@randers.dk

Nicolas Sublet

Nicolas underviser i:
Violin
Email: nicolassublet@aol.com

Olga Goija

Olga underviser i:
Bratsch
Violin
Email: olgagoija@gmail.com

Ole Ulvedal

Ole underviser i:
Kontrabas
Email: ulvedal@kabelmail.dk

Peter Lund

Peter Lund
Peter underviser i:
Akustisk Guitar
Elguitar
Rytmisk Bandsammenspil
Ukulele
Email: Peter.Lund@randers.dk

Rikke Bjerring

Rikke Bjerring
Rikke underviser i:
4Tune koret
LUNA koret
Email: Rikke.Bjerring@randers.dk

Roger Torstensson

Roger Torstensson
Roger underviser i:
Akustisk Guitar
Hensyntagende undervisning
Klaver
Klassisk Klaver
Rytmisk Klaver
Musikværksted Assentoftskolen
Ukulele
Email: Jan.Roger.Markus.Torstensson@randers.dk

Stephen Nørrelykke

Stephen Nørrelykke
Stephen underviser i:
Klaver
Rytmisk Klaver
Teori og Hørelære
Email: Stephen.Norrelykke@randers.dk

Sune Rahbek

Sune underviser i:
Trommer
Voksenband
Email: Sune.Rahbek@randers.dk

Susanne Dalmose Nielsen

Susanne underviser i:
Søndermarkens Blæseorkester
Email: Susanne.Dalmose.Nielsen@randers.dk

Søren Trolle Bagger

Søren Trolle Bagger
Søren underviser i:
Klarinet
Klarinetsammenspil
Træblæserorkester
Email: Soren.Trolle.Bagger@randers.dk

Søs F. Kjeldgaard

Søs underviser i:
Fagot
Email: sp.frikjeld@gmail.com

Thomas Ede

Thomas underviser i:
Kirkeorgel
Teori og Hørelære
Email: Hans.Paul.Thomas.Ede@randers.dk