Musikskolens lærere

Liste over musikskolens lærere. Du er velkommen til at sende en mail til den enkelte lærer, hvis du har fagspecifikke spørgsmål.

Aksel Nielsen
Underviser i Cello
nielsenaksel@gmail.com

Andreas Skamby Madsen
Underviser i Trommer
andreasskamby@gmail.com

Anette Buonaventzen
Underviser i Rytmisk Sang
anette@songs.dk

Asger Theilgaard
Underviser i Akustisk Guitar, El-guitar, Ukulele, Banjo, Bandsammenspil
asger.theilgaard@gmail.com

Benedikte H. Ede
Underviser i Blokfløjte, Teori og hørelære, Talentlinjen, Talentspirerne
bhavgaardede@hotmail.com

Birgitte Baur
Underviser i Klaver
birgittebaur@hotmail.dk

Birgitte Debel Krag
Underviser i Børnerytmik, Rytmik i daginstitutioner, Babysalmesang i kirker
rbkrag@gmail.com

Birrit S. Andersen
Underviser i Keyboard, Klaver, Blokfløjte, Ukulele, Musikværksted
birrit.andersen@gmail.com

Bjarne Stange Nielsen
Underviser i Violin, Strygerorkesteret
stangenielsen@gmail.com

Boyana Bjørn
Underviser i Klassisk og Rytmisk Sang, Klaver
boyana@boyanamusic.com

Clara Richter-Bæk
Underviser i Violin
richter.baek@gmail.com

Frederik Hagner
Underviser i El-bas, Bandsammenspil
frederikhagner@gmail.com

Heidi Jensen
Underviser i Keyboard, Klaver, Musikværksted
heidujensen@gmail.com

Jan Naaijen
Underviser i Akustisk Guitar, El-guitar, Keyboard, Trommer
jan@naaijen.dk

Jette Kristensen
Underviser i Obo
Jetteobo@gmail.com

Jesper Andersen
Underviser i Trompet, Messingsammenspil
jesper.trut@gmail.com

Jette Skovsted Yde
Underviser i Klaver
jette.sy@gmail.com

Jørn Danielsen
Underviser i Akustisk Guitar, El-guitar, El-bas, Bandsammenspil
joerncd@gmail.com

Kari Steen
Underviser i Rytmisk sang, Rytmisk klaver
post@karisteen.dk

Knud E. Jensen
Underviser i Akustisk Guitar, El-guitar, Guitalele, El-bas, Trommer, Bandsammenspil
postmaster@ziggophon.dk

Lene Johnsen Søndergaard-Jensen
Underviser i Rytmisk Sang, Klaver, Gospelkor, Gleekoret, Pixie Notes, Musikværksted
mail@lenejohnsen.dk

Marco Dania
Underviser i Saxofon, Saxofonsammenspil
dania.marco@gmail.com

Marianne Leth
Underviser i Tværfløjte
marianne@marianneleth.dk

Marina Dalgaard
Underviser i Klaver
marinadalgaard@gmail.com

Morten Sejersen
Underviser i Akustisk Guitar, Guitarsammenspil
mortensejersenrms@gmail.com

Ole Ulvedal
Underviser i Kontrabas
ulvedal@kabelmail.dk

Ove Andersen
Underviser i Folkemusik, Harmonika
spillemandersen@gmail.com

Peter Lund
Underviser i Akustisk Guitar, El-guitar, Bandsammenspil
peterlund1961@gmail.com

Rikke Bjerring
Underviser i 4Tune koret, LUNA koret
rbjerring@gmail.com

Roger Torstensson
Underviser i Klaver, Akustisk Guitar, Ukulele, Musikværksted
swedane63@gmail.com

Stephen Nørrelykke
Underviser i Klaver
stenor@gmail.com

Sune Rahbek
Underviser i Trommer
sr@sunerahbek.com

Susanne Dalmose Nielsen
Underviser i Søndermarkens Blæseorkester
dalmose@mail.dk

Søren Trolle Bagger
Underviser i Klarinet, Træblæserorkester, Klarinetsammenspil
bagger@fiberpost.dk

Søs F. Kjeldgaard
Underviser i Fagot
sp.frikjeld@gmail.com

Thomas Ede
Underviser i Teori og hørelære, Kirkeorgel
thomas_ede@hotmail.com