Musikskolens lærere

Her er en liste over musikskolens lærere. Du er velkommen til at sende en mail, hvis du har fagspecifikke spørgsmål.

Aksel Nielsen (AKN)
Cello
nielsenaksel@gmail.com

Andreas Skamby Madsen (ASM)
Trommer
andreasskamby@gmail.com

Anette Buonaventzen (ANB)
Rytmisk Sang
anette@songs.dk

Asger Theilgaard (AST)
Guitar - Ukulele - Banjo - Sammenspil
asger.theilgaard@gmail.com

Benedikte H. Ede (BHE)
Blokfløjte - Teori/hørelære - Talentlinjen/Talentspirer
bhavgaardede@hotmail.com

Birgitte Debel Krag (BIK)
Børnerytmik - Musik i institutioner - Babysalmesang
rbkrag@gmail.com

Birrit S. Andersen (BSA)
Keyboard - Klaver - Blokfløjte - Ukulele - Musikværksted - Sammenspil
birrit.andersen@gmail.com

Bjarne Stange Nielsen (BSN)
Violin, strygerorkesteret
stangenielsen@gmail.com

Boyana Bjørn (BOB)
Klassisk/Rytmisk Sang - Klaver
boyana@boyanamusic.com

Charlotte W. Hansen (CWH)
Rytmisk Sang - Musikværksted
charlotte@onemic.dk

Clara Richter-Bæk (CRB)
Violin
richter.baek@gmail.com

Ebbe H. Nielsen (EHN)
Blokfløjte - Tværfløjte - El-bas
ebbehn@webspeed.dk

Frederik Hagner
El-bas
frederikhagner@gmail.com

Hans Jørgen Ilum (HJI)
Valdhorn
ilum@stofanet.dk

Heidi Jensen (HEJ)
Keyboard - Klaver - Musikværksted
heidujensen@gmail.com

Jan Naaijen (JAN)
Guitar - Keyboard - Trommer
jan@naaijen.dk

Jette Kristensen (JEK)
Obo
Jetteobo@gmail.com

Jesper Andersen (JEA)
Trompet - Messingsammenspil
jesper.trut@gmail.com

Jette Skovsted Yde (JSY)
Klaver
jette.sy@gmail.com

Jørn Danielsen (JØD)
Guitar - El-bas - Sammenspil
joerncd@gmail.com

Karen D. Nielsen (KDN)
Guitar - Guitarsammenspil
kdnguitar@gmail.com

Kari Steen (KAS)
Rytmisk sang - Rytmisk klaver
post@karisteen.dk

Knud E. Jensen (KEJ)
Guitar - Guitarlele - El-bas - Trommer - Sammenspil
postmaster@ziggophon.dk

Lene Johnsen Søndergaard-Jensen (LEJ)
Rytmisk Sang - Klaver - Gospelkor - Gleekoret - Pixie Notes - Musikværksted
mail@lenejohnsen.dk

Marco Dania (MDA)
Saxofon
dania.marco@gmail.com

Marianne Leth (MAL)
Tværfløjte
marianne@marianneleth.dk

Marina Dalgaard (MAD)
Klaver
marinadalgaard@gmail.com

Morten Sejersen (MOS)
Guitar - Guitarsammenspil
mortensejersenrms@gmail.com

Ole Ulvedal (OUH)
Kontrabas
ulvedal@kabelmail.dk

Ove Andersen (OVA)
Folkemusik - Violin - Harmonika
spillemandersen@gmail.com

Peter Lund (PEL)
Guitar - Sammenspil
peterlund1961@gmail.com

Rikke Bjerring
4Tune koret - LUNA koret
rbjerring@gmail.com

Roger Torstensson
Klaver - Guitar - Ukulele - Musikværksted
swedane63@gmail.com

Stephen Nørrelykke (STN)
Klaver
stenor@gmail.com

Sune Rahbek (SUR)
Trommer
rahbek@serras.dk

Susanne Dalmose Nielsen (SDN)
Søndermarkens Blæseorkester
dalmose@mail.dk

Søren Trolle Bagger (STB)
Klarinet - Træblæserorkester - Klarinetsammenspil
bagger@fiberpost.dk

Søs F. Kjeldgaard (SFK)
Fagot
sp.frikjeld@gmail.com

Thomas Ede (THE)
Teori/hørelære - Kirkeorgel
thomas_ede@hotmail.com